AKADEMIA ŻEGLARSTWA

SAIL-POL


Biuro:

Poranna 7, 53-026 Wrocław, POLSKA

tel: (0-71) 794 77 11
fax: (0-71) 794 77 11
kom.: +48 535 001 345
NIP: 8992441199
REGON: 021805049

e-mail:biuro@sail-pol.pl
e-mail:rezerwacja@sail-pol.pl

Zgłoszenia i zapytania proszę kierować korzystając z formularza kontaktowego.


Captcha 
 
"Dlatego uciekałem na morze, żeby mieć tę rzeczywistość, która nadaje smak życiu - przyprawia pieprzem niebezpieczeństwa, solą wody morskiej, świeżością wiatru, wysiłkiem mięśni, przestrzenią dla oczu i duszy."
Leonid Teliga

 

PRZEJDŹ DO OPINII O NAS ↓

 k_kapitan_2

Żeglarstwo jest moją pasją, której poświęcam się od wielu lat. Pierwsze kroki na pokładzie jachtu stawiałem w 1999 roku na jeziorach zbąszyńskich w Wielkopolsce, wtedy to uzyskałem mój pierwszy patent żeglarski i motorowodny. Rozpocząłem w ten sposób wspaniałą przygodę związaną z żeglarstwem, która trwa po dziś dzień. Przez te wszystkie lata na wodzie, a jest ich już 21, żegluję co sezon zarówno po śródlądziu, jak i po morzach głównie tych blisko nas tj. Bałtyckim i Północnym doskonaląc swoje umiejętności oraz zdobywając nowe doświadczenia. Podczas studiów aktywnie angażowałem się jako Vice-Komandor w działalność Klubu Żeglarskiego Ekonomistów we Wrocławiu. Było to wtedy dla mnie dużym wyzwaniem, jednak podołałem mu i ze wsparciem braci żeglarskiej organizowaliśmy rejsy morskie, obozy wędrowne na Mazurach oraz szkoliliśmy młodych adeptów żeglarstwa. Zadowolenie na ich twarzach i chęć dalszego rozwoju dodawała mi skrzydeł. Na wodach morskich żeglowałem głównie z bliskim gronem znajomych, równie pozytywnie zakręconym na punkcie żeglarstwa, jak ja. Jednak z czasem po rozstaniu się z Klubem Żeglarskim Ekonomistów, (po którym, niestety obecnie zostało tylko wspomnienie) już jako absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego zapragnąłem dumnie kontynuować jego długoletnią tradycję poprzez stworzenie miejsca, w którym młodzież i dorośli będą mogli urzeczywistniać swoje marzenia związane z żeglarstwem. Jest nim właśnie Akademia Żeglarstwa SAIL-POL. Łącząc zawodowo pasję do żeglarstwa i doświadczenie w organizacji wydarzeń oferuję rejsy, kursy i wyjazdy firmowe. Moje zadowolenie będzie jeszcze większe, gdy na nasze rejsy organizowane z kpt. Grzegorzem Przybylskim będzie wyjeżdżać coraz więcej entuzjastów wody, słońca oraz wiatru chcących razem z nami realizować swoje żeglarskie plany i marzenia. Zimową porą, kiedy sztormy częściej nawiedzają nasz Bałtyk, a jachty odpoczywają wyslipowane na brzegu po pracowitym letnim sezonie ja podbijam zimowe szczyty polskich gór.

  

Kapitan Grzegorz Przybylski żegluje od 37 lat. Jest świetnym dydaktykiem w dodatku bardzo cierpliwym. Początkowo pływał na jachtach mieczowych po śródlądziu. W 1977 roku po raz pierwszy wyruszył na morze i od tego czasu, praktycznie co roku, bierze udział w rejsie morskim. Od 1980 roku pracował w Akademickim Klubie Morskim w Gdańsku. Stopniowo zdawał egzaminy na kolejne stopnie żeglarskie, patent kapitański otrzymując w 1986 roku. W latach 80-tych startował w regatach jachtów morskich klasy QT. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski w klasie NEFRYT. Jednocześnie w tym okresie budował własny jacht morski. Po zakończeniu budowy "Bagheery", w 1990 roku wypłynął w rejs na Karaiby. Powracając w 1991 roku do Europy, samotnie przepłynął Atlantyk. W 1992 roku otrzymał za to II Nagrodę Rejs Roku.

o 

W ciągu 15 lat pływał "Śniadeckim" do portów wszystkich państw położonych nad Bałtykiem, a także do Francji, Anglii, Norwegii i Holandii. Latem, w wolnym czasie, wraz z żoną i córką żegluje po Bałtyku na swojej "Bagheerze", najchętniej zaszywając się w szwedzkich szkierach.

Na rynku żeglarskim istniejemy już od przeszło 8 lat, a żeglowanie z nami, to gwarancja przyjaznej atmosfery, bezpieczeństwa, tolerancji i wypoczynku, dlatego nie zwlekaj, pakuj swój worek żeglarski i jak mówią słowa piosenki "Hej...ruszajmy w rejs do portów naszych marzeń..."

ZAUFALI NAM/OPINIE 
opinie_sailpol_1024